Konopný olej - účinky

cbd-oil-cannabis-leaf-1296x7281

Na kůži

Konopný olej nabízí pomoc při mnoha kožních problémech. Dokáže pomoci při různých ekzémech, oblíbený je i při onemocnění lupénkou. Pokud se vyskytne na kůži nějaké drobné poranění nebo menší popálenina, konopný olej je i v tomto případě jednou z voleb přírodní medicíny. Vyzkoušet ho můžete také pro léčbu zánětlivých onemocnění kůže, včetně problémů s akné.

Konopný olej má hypoalergenní účinky, takže ho může používat většina zájemců. Oblíbený je i pro svoje příznivé regenerační účinky na pleť, u které zpomaluje stárnutí a pomáhá proti vráskám.

Proto není divu, že je konopný olej velmi častou součástí přípravků kosmetického průmyslu.

Na cévy

Další pozitivní vliv má konopný olej na kardiovaskulární systém. Vysoký obsah nenasycených omega 3 a omega 6 mastných kyselin ho k tomu přímo předurčuje. Prospívá nejenom jako prevence proti ucpávání cév, ale také proti problémům se srdcem a mozkové mrtvici.

Vzhledem k tomu, že tyto nemoci patří k nejčastějším zdravotním problémům vyspělého světa, je vhodné zařazovat konopný olej do stravy pravidelně.

Na uvolnění těla

Konopný olej se hodí i pro masáže, které můžou být různého druhu. Vedle použití u klasických relaxačních masáží, dokáže konopný olej podpořit i uvolnění ztuhlých kloubů. Je vhodný při svalových problémech, včetně různých křečí.

Další zdravotní účinky

Díky obsahu antioxidantů je možné zařadit konopný olej do kategorie potravin s protinádorovými účinky, zejména ve formě prevence. Jeho účinné látky dokážou podpořit imunitní systém lidského těla. Dále umí zmírnit problémy s menstruací a mezi jeho vlastnosti patří i to, že podporuje ochranu buněk před oxidačním stresem.